International Organizing Committee

Leila Adamyan, Russia
Gautam N. Allahbadia, India
Aris Antsaklis, Greece
Birgit Arabin, Germany
Audrone Arlauskiene, Lithuania
Ramon Aurell, Spain
Michel Azoulay, France
Juan  Balasch, Spain
Pedro N. Barri, Spain
M.A. Bashed, Bangladesh
Joëlle Belaisch-Allart,
France
Stefano Bettocchi,
Italy
Johannes Bitzer,
Switzerland
Josef Blankstein,
USA
Isaac Blickstein,
Israel
F. Xavier Bosch,
Spain
Philippe Bouchard,
France
Mark P. Brincat,
Malta
Luis Cabero,
Spain
Joaquin Calaf-Alsina,
Spain
Zeyi Cao,
China
Rui (Manuel) Carrapato,
Portugal
Zi Jiang Chen,
China
Frank A. Chervenak,
USA
Judith L. Chervenak,
USA
Claudio Chillik,
Argentina
Herjan J.T. Coelingh Bennink,
Netherlands
Jacques Cohen,
USA
Juliet E. Compston,
UK
Luigi  Devoto,
Chille
Gian Carlo Di Renzo,
Italy
Klaus Diedrich,
Germany
Tao Duan, China

Günter Emons, Germany
Rubens Fadini,
Italy
Dan Farine,
Canada
Bart C.J.M. Fauser, Netherlands
Herve Fernandez,
France
Jean-Michel Foidart,
Belgium
Rene Frydman,
France
Marco Gambacciani,
Italy
Andrea R. Genazzani,
Italy
Sandro Gerli,
Italy
Victor Gomel,
Canada
Anne Gompel,
France
Cornelius O. Granai,
USA
Eduardo Gratacós,
Spain
Alessandra  Graziottin,
Italy
Georg Griesinger,
Germany
Zion Hagay, Israel
Jacques Hamou,
France
Pak Chung Ho,
Hong Kong

Wolfgang Holzgreve, Switzerland
Yuanhua Huang,
China
Walter Jonat,
Germany
Ludwig Kiesel,
Germany
Asim Kurjak,
Croatia
Michèle Lachowsky,
France
Qinping Liao,
China
Ioannis E. Messinis,
Greece
Joseph Monsonego, France
Richard Moore,
USA
Carmine Nappi,
Italy
Camran R. Nezhat,
USA
Raoul Orvieto, Israel
Santiago Palacios,
Spain

Pasquale Patrizio, USA
Marie Jose Pelinck,
Netherlands
Clara Pélissier,
France
Felice Petraglia,
Italy
Yu Qi,
China
Jie Qiao,
China
Serge Rozenberg,
Belgium
Eyal Schiff,
Israel
Daniel S. Seidman,
Israel
David Serfaty,
France
Duru Shah,
India
Francoise Shenfield,
UK
Lee P. Shulman,
USA
Igno Siebert,
South Africa
Nester Siseles,
Argentina
Eyal Sivan,
Israel
Sven O. Skouby,
Denmark
Luis H Sordia Hernandez,
Mexico
Michael Stark,
Germany
Charles Sultan,
France
Jaydeep Tank,
India
Annibale Volpe,
Italy
Arnaud Wattiez,
France
Lihui Wie,
China
Igal Wolman,
Israel
Huixia Yang,
China
Hakan Yarali,
Turkey
Yaron Zalel,
Israel
Yangyu Zhao,
China
CanQuan Zhou,
China
Changping Zou,
China